شورای عالی آموزش و پرورش مصوبه ای برای فعالیت مدارس طبیعت ندارد
صفحه اصلی اخبار شورای عالی آموزش و پرورش مصوبه ای برای فعالیت مدارس طبیعت ندارد

شورای عالی آموزش و پرورش مصوبه ای برای فعالیت مدارس طبیعت ندارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سناد، مهدی نوید ادهم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش اظهار کرد: تنها مرجع مجوز دهنده تأسیس مدرسه برای دانش آموزان از دبستان تا پایان دبیرستان، آموزش و پرورش است و مجوز تأسیس مدارس را ادارات آموزش و پرورش صادر می‌کنند و شورای عالی فعالیت اجرایی انجام نمی‌دهد.
وی درباره تأسیس مدارس طبیعت توسط سازمان محیط زیست نیز توضیح داد: تأسیس هر مدرسه بی شک باید با مجوز آموزش و پرورش انجام شود چرا که مدرسه داری در دامنه فعالیت‌های محیط زیست قرار نگرفته است.
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش معتقد است که تأسیس این مدارس با اخذ مجوز از سازمان محیط زیست در صورتی قابل توجیه است که برنامه‌های درسی و محتوایی آموزش و پرورش را رعایت کنند نه اینکه صرفاً نام مدرسه را بر خود اطلاق کرده باشند و تنها مدت زمانی کوتاه در هفته به آموزش بپردازند.
به گفته وی هر مدرسه با قوانین و ضوابط جدید، برای تأسیس و فعالیت باید مجوز آموزش و پرورش را کسب کند.
نوید ادهم در انتهای سخنانش خاطرنشان کرد: افراد به منظور تأسیس مدرسه‌های جدید باید به ادارات آموزش و پرورش در منطقه و استان خود مراجعه کنند.

 

مدارس طبیعت


نخستین مدرسه طبیعت ایران در فضایی بیش از ۱۰ هکتار به نام کاوی کنج در سال ۹۳ در شهر مشهد تأسیس شد، هدف از ایجاد این مدارس تعامل بیشتر کودکان در مقطع ابتدایی با طبیعت عنوان شد اما این روند تنها سه سال دوام داشت و سازمان محیط زیست اعلام کرد که دیگر مجوز فعالیت این مدارس را صادر نمی‌کند و این کار جزو وظایف آموزش و پرورش است، از طرف دیگر، این وزارتخانه می‌گوید در هیچ بخشی از قانون آن چنین موضوعی پیش‌بینی نشده است.
 

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید

پلمب ۲ مدرسه دولتی تهران

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران از پلمب دو مدر...